Naši závodníci

Na podzim 2020 naši dva pony jezdci Filip Kočí a Oliver Bek složili zkoušky ZZVJ - pony a na jaře 2021 zahájili závodní kariéru. V říjnu 2022 závodní tým rozšířila úspěšně složenými zkoužkami ZZVJ Lenka Šafránková.
V říjnu 2023 se dalším členem našeho závodního týmu stala složením zkoušek ZZVJ - pony Domča Málková.
 
 

23.-25.9.2022

ESC Olomouc, finále pony pohárů

 

17.-21.8.2022

Zduchovice,  MČR dětí na pony máme zdárně za sebou, už jsem se stihli i oklepat z těch nervů, co jsme z toho měli. Spousta zkušeností a zážítků. Kluci na ponících rozhodně ukázali, že na tuto úroveň už opravdu patří. Olík s Korádem skončili 14., Filip na Pampi 19. Filip se ještě zůčastnil s Rinou soutěže družstev, kde jeho družstvo VČO-2 dojelo 9.

 

23.7.2022

Apojenka Spojil, výjezd na Oblastní mistrovství, Oliver s Korádem čtvrtí v OM pony S+A a poté třetí v otevřeném SP*, čistě krom rozeskakování SP, Filip s Pampi v obou závodech po jedné chybě, předtím si Filip s Rinou zajeli ve stylovém ZLP svůj nejlepší stylový výsledek 8.0 b.

 

15.-17.7.2022

ESC Olomouc, krátce z Filipovi cesty s Plavuňkami do Olomouce na třídenní závody. S Pampeliškou 2x 4. místo v závodech Českého skokového poháru (LP** a SP**) a 7. místo v dvoukolové Pony jumping show LP+SP. S Rinou taktéž jednou čtvrtí v ZP. A spousta dojmů, zážitků a hlavně zkušeností, jak pro závodníka tak pro doprovod.

 

3.7.2022

Dolní Jelení

 

15.-16.6.2022

Vydali na dvoudenní závody do Zduchovic, aby se kluci a Korádo s Pampi seznámili s prostředím, kde se bude konat MČR Pony a zároveň, aby se pokusili vyjet si poslední kvalifikaci na toto mistrovství.

Ve středu se jelo ZLP na limit a LP* na čas, ve čtvrtek LP** styl a SP** na čas. Závody veliké, v každé soutěži 30-50 startující. Středeční ZLP zajely obě dvojice čistě, Filip s Pampi skončili třetí a Olík s Korádem šestí. V LP* Korádo s Olíkem dojeli za 4 t.b za jedno shození, Pampi s Filipem jeli čistě a skončili na 8. místě. Ve čtvrtek v LP** na styl zajeli Filip s Pampi čistě za 7,3 bodu, Olík s Korádem dostali za styl krásných 8 bodů, odpočet za jedno shození jim ale půl bodu z celkového výsledku odebral.

V SP**, které bylo pro obě dvojice první v kariéře, dojeli shodně se 4 tb za jedno odmítnutí poslušnosti a tímto výsledkem se oběma dvojicím podařilo splnit podmínky pro kvalifikaci na MČR pony v kategorii dětí 11-13 let.

 

12.6.2022

Suchá u Litomyšle, po 6 týdnech s oběma jezdci, Filip má konečně sádru dole. Filip si sebou vzal pro první závody po zlomenině Rinu. Ta byla ve vedru poněkud línější a z LP** si po čistém základu i rozeskakování odnesli díky pomalejším času páté místo, první Rinino kariérní SP* pak odjeli za 4 t.b za jedno shození. Olík s Korádem byli za hvězdy dne, LP zajeli nejen taktéž zcela čistě, ale navíc byly v rozeskakování nejrychlejší a poprvé na této výšce zvítězili. V SP pak skvěle na tento výsledek navázali dalším čistým parkurem i rozeskakováním a skončili druzí.

 

28.5.2022

Suchá u Litomyšle, Filip stále s rukou v sádře a tak Olík měl opět krom Koráda na závodech i Rinu.

 

7.5.2022

Lanškroun, jelikož si Filip zlomil ruku na kole, na závody vyrazil jen Olík a ke Korádovi si přibalil Filipovu Rinu  

 

30.4.2022

Spojil farma Apolenka, výjezd se třemi poníky - Oliver s Korádem a Filip s plavým komandem.

ZLP - Olivera zradilo nové sedlo a nad skokem 8B mu z něj vypadl třmen a Olík se poroučel k zemi. Filip s oběma plavkama dojel čistě včestně rozskakování, S Princeznou Rinou vyhráli a s Princeznou Pampeliškou byli druzí.

LP** - Oliver na Korádovi se 4 t.b. v základním parkuru obsadili 4. místo, Filip s kobylkami opět čistě včetně rozeskakování, na stupních vítězů si pak plavky prohodily pořadí z předchozí soutěže, Filip vyhrál s Pampeliškou, druhé místo brali s Rinou.

 

16.4.2022

Suchá u Litomyšle - tentokráte Bekovi nemohli, takže na závody vyrazil Filip s oběma Princeznama. Rina jela ZLP na styl a své první LP**, Pampeliška pak LP** a SP*, které pro ni i pro Filipa bylo první v kariéře.

V ZLP se nám Rina poněkud vlekla a zvládla dvě vyhnutí a dost bodů dolů za čas, styl by sice ohodnocena na slušných 7,2 b., ale pro velký odpočet za chyby skončili poslední.

LP** Rina své první kariérní 80 cm prošla se ctí s jednou chybou, s Pampeliškou se Filipovi vedlo ještě lépe, základní parkur i rozeskakování prošli bez chyb a jelikož v rozeskakování byly nejrychlejsí, odnesli si na této výšce své první vítězství.

SP* - dobré rozpoložení si Filip s Pampeliškou přenesli i do svých prvních závodů na výšce 85 cm, základní parkur i rozeskakování prošli opět bez chyb a zopakovali si vítězství z minulé soutěže.

 

9.4.2022

Národní hřebčín Slatiňany - účastníme se se dvěma dvojicemi - Olík s Korádem a Filip s Princeznou Rinou

ZLP na limitovaný čas - obě dvojice čistě, Olík s Korádem obsadili 5. místo, Filip s Pampi 9.

L** - Olík jednou shodil a jednu překážku mu Korádo vyhnul, takže s penalizací čas dojeli s 10 t.b., Filipovi Pampeliška též jednou vyhnula a s penalizací za čas měli 5 t.b., Filip s Pampi skončili na 7., Oliver s Korádem na 8. místě. 

 

26.3.2022

Dolní Přím - Kvalifikace Českého poháru ve stylovém ježdení na pony

Vzhledem k tomu, že krom kvalifikace ČP se v těchto závodech plní i stylové kvalifikace na MČR (ZP pro týmovou soutěž, LP** pro soutěž jednotlivců), vyrazili jsme poprvé se třemi poníky - Olík s Korádem a Filip s Princeznou Pampeliškoi i Princeznou Rinou.Olík s Korádem a Filip s Rinou jeli ZP a ZLP, Filip s Pampeliškou pak ZLP a LP**.

ZP Olík s Korádem zajeli čistě za 7,8 b, Filip s Rinou udělali jednu chybu a od stylového výsledku 7,2 b. tak odečetli 0,5 b. Olík tímto výsledkem dosáhl na 2. místo v otevřené soutěži, Filip skončil 16. V klasifikaci pro ČP pak Olík ve své věkové kategorii zvítězil, Filip byl 7.

ZLP zajeli všechny tři dvojice čistě, Olík s Korádem za 8 bodů, Filip s Pampi za 7,7 bodů a s Rinou za 7,5 bodu. V otevřené soutěži Olík skončil opět druhý, Filip s Pampi 8. a s Rinou 15., v klasifikaci pro ČP Olík takté opět 1., Filip s Pampi 4. a s Rinou 8. A co bylo nejdůležitější všechny tři dvojice si tak splinili stylovou kvalificaci pro MČR družstev. V případě Pampelišky byla poslední kvalifikace, která dvojici chyběla.

V LP** už nás reprezentovali pouze Filip s Princeznou Pampeliškou, zajeli opět čistě za 7.8 bodu a skončili 2. Tímto výsledkem si tak splnili stylovou kvalifikaci pro MČR jednotlivců.

 

11.3.2022

Mladeč-Nové Zámky - výlet na Moravu bez Beků, tedy startoval Filip a jeho plavé komando, s Rinou startovali v ZP a ZLP, obojí na limitovaný čas, s Pampeliškou v ZLP a LP**, které se jelo na čas bez rozeskakování.

ZP zajela Rina čistě, ale vzhledem k limitu moc rychle a tak skončili na 9. místě

Taktéž v ZLP i přes značnou snahu cválat co nejpomaleji byl FIlip s oběmi plakami moc rychlý, s Pampi přešli parkůr čistě a umístili se 13., s Rinou jednou shodili a skončili 18.

V LP** jeli Filip s Pampi dle svého zvyku rychle, z celého startovního pole nejrychleji, ale bohužel jedno bidlo shodili a dokončili s 4 t.b. To jim ovšem stačilo na pěkné 3. místo.

 

26.2.2022

Dolní Přím

Náš první letošní výjezd Filipa s Princeznou Pampeliškou a Olíka s Korádem na halové závody v Dolním Přímu. Obě dvojice jsme pro první starty přihlásili do soutěží ZP a ZLP.

V ZP zajeli obě dvojice čistě základní parkur i rozeskakování, Olík s Korádem zajeli rozeskakování za 18,84 s a vyhráli, Filip s Pampeliškou skončili s časem 19,3 s na místě druhém.

I ZLP jsme zajeli čistě, tentokráte byli ale nejrychlejší v čase 17,2 s Filip s Pampeliškou, i Olík s Korádem oproti ZP v rozeskakování zrychlili a časem 18,61 získali 2. místo.

 

Zimí pauzu jsme trávili trénováním, jak doma pod vedením maminek, Míly Tomáška a Irči Pavlíkové, tak na soustředěních OCM s Michalem Mundilem.

 

16.10.2021

Poslední letošní výjezd na závody do Suché u Litomyšle

Filip s Pampi a Olík s Korádem, obě dvojice ZLP na styl a LP**. 

ZLP Olík s Korádem čistě za 8 bodů za styl dojeli na 4. místě, Filip s Pampi po dvou neposlušnostech a penalizací za čas devátí.

LP** Olík s Korádem se 4 t.b. v základním parkuru obsadili 8. místo, Filip s Pampi prošli záskladní parkur i rozeskakování čistě a zopakovali 2. místo z minulého týdne.

 

9.10.2021

Dolní Jelení - Olík s Korádem a Filip s Princeznou Pampeliško, obě dvojice ZLP a LP**. 

V ZLP na limitovaný čas zajeli Olík i Filip čistý parkur, ve kterém se Filip s Pampi od limitu lišili o 0,75s a vyhráli, Olík s Korádem skončili čtvrtí.

V LP** dojeli Olík s Korádem se 4 t.b. za jedno shození a dojeli na 6. místě, Filip s Pampi zajeli čistě základní parkur i rozeskakování a patřilo jim místo 2.

 

19.9.2021

Suchá u Litomyšle, tentokráte bez Olivera, Filip s Princeznou Pampeliškou ZL a L** a po delší době i s Princeznou Rinou ZL, poprvé si Filip vykoušel 3 starty v jeden den a taktéž poprvé s Pampi skákali 80cm parkur.

V ZLP na Rině se Filip spletl a před posledním skokem uzavřel kruh a s překročením času měl 7 t.b. a skončili na 13. místě, Pampeliška mu pak před jedním skokem zastavila a Filip se poroučel k zemi. V L** s Pampeliškou jednu přeážku shodili a před překážkou, na které ukončili své působení v ZLP zacouvali, takže dojeli za 8 t.b., což opět znamenalo 13. místo.

 

3.-5.9.2021

Finále Národního Poháru v Brně v areálu JK Panská Lícha

Cíl letošního roku se opravdu naplnil a nepřišlo nic, co by nám po splněných kvalifikacích účast v Líše znemožnilo.

Filip i Olík se na akci moc těšili a obě dvojice Filip - Pampi a Olík - Korádo jsme krom vlastního dvoukolového finále - ZLP na styl a L* s rozeskakováním přihlásili i dvou rámcovek, v sobotu ZP a v neděli ZLP.

V ZP Fifi na Pampi dojeli základní parkur čistě a z rozeskakování si odnesli 4 t.b., Olík s Korádem nasbírali 4 t.b. již v základním parkůru. 

Druhá sobotní soutěž ZLP na styl byla prvním kolem finále NP. Olík zajel s Korádem za 8 bodů a vyhrál, Filip s Pampi s 7.4 body skončili šestí.

V neděli jsme začali ZLP na limitovaný čas Filip s Pampi sice čistě, ale s 1 t.b pomalý čas a 11. místo, Olík s Korádem bez t.b. skončili sedmí.

A pak přišlo druhé kolo finále NP a první L* závod pro obě naše dvojice. A byla to super podívaná, obě naše dvojice zajeli základní parkur čistě a postoupili spolu s dalšími dvěma závodnicemi do rozeskakování, které opět zajeli čistě. Olík s Korádem zajeli rozeskakování nejrychleji a vyhráli, Filip s Pampi skončili třetí, Což pro Olíka s Korádem samozřejmě znamenalo celkové vítězství v Národním poháru v ketegorii jezdců  11-14 let. Filip s Pampeliškou skončili celkově čtvrí. Domů se jeli zvesela.

 

14.8.2021

JŠ Valdštejnské obory Sedličky Kvalifikace NP - Filip s Pampi potřebují splnit ještě jednu kvalifikaci pro Národní pohár a tak ačkoliv Fifi s Pampi a Olík s Korádem byli jediní přihlášení do ZLP a LP**, tak se ZLP neruší a kluci si mohou jeden parkur zajet.

Olík s Korádem asi pod dojmem, že se výsledky do kariér nepočitají a o nic jim nejde nějak nemají závodní náladu a po jednom shození, jednom šticnutí a penalizaci za čas končí se 2,5 body. Filip s Pampi zajeli čistě za 7,8b a tím kvalifikační požadavky na finále NP splnili.

 

31.7.2021 

Dolní Přím, Kvalifikační kola Národního poháru a Českého poháru ve stylovém ježdění. Olík s Korádem a Filip, vzhledem k zranění Princezny Riny poprvé vyráží na závody s Princeznou Pampeliškou.

V ZLP Olík s Korádem popletli kurs parkuru, Filip s Pampeliškou svůj první závodní parkur odjeli za 8,1 bodu za styl a skončili tak na 2. místě.

V LP Filip s Pampeliškou dostali stejné stylové body hako v ZLP, ale díky srážce 0,5 b za jedno shození skončili s 7,6 body čtvrtí, Olík s Korádem zajeli parku čistě a za 8,5 bodu za styl, což jim vyneslo místo druhé. Tímto výsledkem Olík kvalifikoval do finále Národního Poháru, Filip s Pampi si splnili 1. kvalifikaci.

 

20.6.2021

Dolní Jelení - Kvalifikační koo Národního poháru. Filip s Priceznou Rinou a Olík s Korádam, obě dvojice přihlášené do ZP a ZLP, oba závody na styl jezdce.

V ZP zajeli Fifi s Rinou čistě za 7,3 bodu, což stačilo na 8. místo a Olík s Korádem sice jednou shodili, ale i půlbodovou penaliyací získali 7,4 bodu a skončili sedmí.

ZLP obě dvojice čistě, Fifi s Rinou ovšem v o něco horším stylu za 6,9 bodu a skončili 11., Olík s Korádem za 8 stzlových bodů získali 4. místo.

 

5.6.2021

První výjezd na oficiální závody do Suché u Litomyšle, Filip s Princeznou Rinou a Oliver s Korádem, obě dvojice ZP na styl a ZLP s návazným rozeskakováním.

V ZP Filip s Rinou s jedním odmítnutím poslušnosti a penalizací za čas skončili 16. s 3,7 body, Olík s Korádem přešli čistě a získali 8,3 bodu za styl, což jim vyneslo 4. místo.

Parku ZLP přešli obě naše dvojice čistě včetně rozeskakování. Filip s Rinou za rozeskakování v čase 20,19s skočil 12., Olík s Korádem si za čas 16,91s odnesli 6. místo.